Licencje i rodzaje zdjęć

Licencje

Umowa licencyjna jest to umowa pomiędzy użytkownikiem a portalem szukaj-foty.pl. W umowie przedstawiono zasady w jaki sposób można korzystać ze zdjęć, ilustracji, i filmów, do których licencję użytkownik uzyskuje. Pobierając treści z portalu szukaj-foty.pl, użytkownik akceptuje postanowienia niniejszej umowy.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 2 rodzaje licencji: PODSTAWOWĄ i ROZSZERZONĄ. Domyślnie każdy pobrany plik jest objęty licencją standardową. Licencja rozszerzona daje użytkownikowi dodatkowe prawa. W zależności od rodzaju nabytej licencji użytkownik posiada różne prawa wykorzystania pobranych plików.

Na podstawie licencji standardowej można:

Na podstawie licencji standardowej nie wolno:

Na podstawie licencji rozszerzonej można:

Na większość obrazów można kupić licencję rozszerzoną. Należy w tym celu kliknąć miniaturkę obrazu, aby otworzyć widok szczegółów, a następnie wybrać kartę „Licencja rozszerzona”.


Aby bezpłatnie wypróbować treści ze portalu szukaj-foty.pl (wyłącznie w celu przetestowania lub wypróbowania), użytkownik może korzystać z treści ze znakiem wodnym. Treści ze znakiem wodnym nie wolno używać w żadnych materiałach ostatecznych ani dostępnych publicznie i można z nich korzystać jedynie przez 30 dni od daty pobrania.

Korzystanie z zakupionych plików jest bezterminowe, co oznacza, że nie istnieje termin wygaśnięcia ani zakończenia obowiązywania praw przyznanych użytkownikowi na korzystanie z treści. Jedyny wyjątek dotyczący praw bezterminowych obowiązuje w przypadku treści pobieranych w ramach abonamentu, które nie zostaną wykorzystane w ciągu 30 dni od daty zakończenia abonamentu. Dotyczy to jedynie terminu pobierania zdjęć, a nie ich późniejszego wykorzystania.

Korzystanie z zakupionych plików jest niewyłączne, co oznacza, że użytkownik nie posiada wyłącznych praw do wykorzystywania treści. Portal Szukaj-foty.pl może udzielić licencji na te same treści innym użytkownikom.

W wypadku nie wykorzystania w terminie abonamentowym zakupionych punktów kredytowych na zakup materiałów graficznych kupujący traci możliwość ich dysponowaniem. Portal szukaj-foty.pl nie zwraca pieniędzy za niewykorzystane punkty

Pobranych plików nie wolno wykorzystywać do celów związanych z pornografią, w sposób oszczerczy ani w inny sposób niezgodny z prawem.

Zakaz autonomicznego wykorzystywania plików. Nie można wykorzystywać pobranych plików w sposób, który pozwala innym osobom na pobieranie, wyodrębnianie lub ich ponowną dystrybucję.

Zakaz wykorzystywania w znaku towarowym lub logo. Nie można wykorzystywać treści jako części znaku towarowego, znaku modelu, nazwy handlowej, nazwy biznesowej, znaku usługowego lub logo. Prawa własności intelektualnej. Całość treści podlegających licencji jest własnością portalu szukaj-foty.pl albo twórców, którzy dostarczyli te treści.

Rodzaje zdjęć

Oferujemy dwa rodzaje plików graficznych COMMON i PREMIUM. Common to zdjęcia dobrej jakości wykonywane aparatami kompaktowymi, komórkami itp. Są to zdjęcia o wysokiej rozdzielczości lecz sprzęt użyty do ich wytworzenia nie posiada wysokiej klasy obiektywów. Polecamy te zdjęcia do wykorzystania w sieci internetowej lub do mniejszych wydruków. Premium to zdjęcia najwyższej jakości z których oprócz zastowania w sieci można tworzyć wydruki o dużych rozmiarach. Zdjęcia te powstały z użyciem wysokiej jakosci obiektywów, lustrzanek i bezlusterkowców najnowszych generacji.